EPisodeWorld Logo
Welcome Visitor.
[ Login ]  [ Register ]
 

CSI: New York

2004-2013 Ended/Cancelled
 
News | DVDs | Images

Show Summary

 Buy Season 8 from Amazon.comBuy Season 8 from Amazon.caBuy Season 7 from Amazon.co.ukBuy Season 2 from Amazon.frBuy Season 8 from Amazon.de

See all DVDs
CSI: New York, the third incarnation of the CSI: Crime Scene Investigation franchise, is a crime drama about forensic investigators who use high-tech science to follow the evidence and solve crimes in The Big Apple. Detective Mack "Mac" Taylor is a dedicated and driven crime scene investigator who believes that everything is connected and for everyone there is a story. He and his partner, Detective Stella Bonasera, a workaholic and a jack-of-all-trades, share a passion for the job. They lead a team of experts amid the gritty and kinetic city that never sleeps. Their team includes Danny Messer, a Brooklyn-born investigator with rugged good looks, an unflappable spirit and a colorful family history, and Dr. Sheldon Hawkes, a reclusive coroner who walked away from a promising surgical career after the traumatic loss of two patients. Joining them is homicide Detective Don Flack, an edgy, hardcore investigator with a quick wit, impressive forensic insight and limited patience with potential suspects. Rounding out the team is Aiden Burn, a smart and sexy investigator whose chameleon-like behavior allows her to adapt to any situation at any time. These skilled investigators, who see New York City in a whole different light, follow the evidence as they piece together clues and eliminate doubt to ultimately crack their cases.

Theme song: "Baba O'Riley" by The Who
Main Cast
N/AA. J. Buckley
as Adam Ross [S 5-6]
N/AAnna Belknap
as Det. Lindsay Monroe [S 2-6]
N/ACarmine Giovinazzo
as Det. Danny Messer [S 1-6]
 
N/AEddie Cahill
as Det. Don Flack [S 1-6]
N/AGary Sinise
as Det. Mac Taylor [S 1-6]
© USA NetworkHill Harper
as Dr. Sheldon Hawkes [S 1-6]
 
N/AMelina Kanakaredes
as Det. Stella Bonasera [S 1-6]
N/ARobert Joy
as Dr. Sid Hammerback [S 5-6]
N/AVanessa Ferlito
as Aiden Burn [S 1-2]
Recurring Cast
Robert Joy as Dr. Sid Hammerback [S 2-4] (63)
A. J. Buckley as Adam Ross [S 2-6] (36)
Emmanuelle Vaugier as Det. Jennifer Angell [S 3-5] (24)
Sonya Walger as Jane Parsons [S 1-2] (10)
Claire Forlani as Dr. Peyton Driscoll [S 3] (9)
 
Kyle Gallner as Reed Garrett [S 3-6] (7)
Carmen Argenziano as Stanton Gerrard [S 3-4] (6)
Chad Lindberg as Chad Willingham [S 1] (5)
J. Grant Albrecht as Dr. Leonard Giles [S 1] (5)
Mykelti Williamson as Brigham Sinclair [S 3-5] (5)


Premiered on Network:
CBS in US

Also known as:
CSI: NY
C.S.I.: NY
C.S.I.: New York
CSI Nova Iorque
Les Experts : Manhattan
CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku

Genres: Crime / Drama / Mystery / Thriller

Language: english  Runtime: 60 mins

Official Website / IMDB-Link

CSI: NY will have a ninth season!
Sarah Carter cast in 'CSI: NY'

 
Guide available in: english finnish french german italian polish
Choose Season: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | All Seasons
Plot
4x01 - Słyszysz mnie?:
Mac jest z powrotem w mieście. Zanim stanie pewnie na amerykańskiej ziemi, dochodzą do niego wiadomości na temat ofiary, którą jest nikt inny tylko pomnik Statuy Wolności zbroczony krwią. Na miejscu śledczy znajdują dwie ofiary śmiertelne i wskazówkę sugerującą, że to nie koniec. Czas ucieka. Mac zwierza się Stelli, że w czasie pobytu w Londynie, ktoś prześladował go codziennymi telefonami o tej samej  [...] (More)
4x02 - Głębia:
W czasie wyścigu motorowego na Staten Island, o mały włos nie dochodzi do wypadku, kiedy jedna z łódek zderza się z martwym nurkiem. Chwilę później kolejny nurek zostaje wyłowiony na powierzchnię. Sekcja wykazuje, że obydwaj zginęli w tym samym czasie, ale w innych miejscach. Złota moneta znaleziona przy jednym z nich sugeruje, że panowie szukali skarbów. Moneta okazuje się podróbką, być może nurkowie zostali  [...] (More)
4x03 - Raz się umiera:
CSI prowadzą śledztwo w sprawie serii napadów, których ofiarami padają ludzie z nowojorskiej elity. Gang korzysta z najnowszych nowinek technicznych. Kiedy na miejscu kolejnego włamania policja znajduje zwłoki, śledczy przesłuchują ofiary, którymi są same kobiety, niechętne do współpracy. Mac nadal otrzymuje tajemnicze telefony.
4x04 - Czas się skończył:
Nagi, zdezorientowany mężczyzna biegnie ulicami Nowego Jorku, zostaje zatrzymany przez policję, gdzie spotyka Maca, któremu mówi, że ktoś o imieniu Kevin Murray zostanie zamordowany następnego dnia dokładnie o 9:45. Detektyw Flack jedzie do akademika, gdzie znajduje Kevina, niedoszłą ofiarę, całego i zdrowego. Podążając tym tropem policja znajdują inną ofiarę, naukowca, który pracował nad maszyną do  [...] (More)
4x05 - Do króliczej nory:
Dozorca kończy nocną zmianę i na stercie manekinów przypadkiem znajduje przebrane w kostium zwłoki kobiety. Ofiara ma pomarańczowe szkła kontaktowe, zieloną perukę, przypomina postać z bajki anime, niestety ma też dziurę w głowie. Mac zauważa, że w okolicach nadgarstków kobieta ma chirurgicznie nacięcia i dziwne ślady na szyi, co może wskazywać, że wcześniej była torturowana. Na miejscu zbrodni  [...] (More)
4x06 - Bu!:
Dwóch pracowników z nocnej zmiany kopie dół na cmentarzu. Nagle z ziemi wynurza się ludzka ręka i atakuje jednego z nich. W tym samym czasie Lindsay i Danny prowadzą śledztwo w sprawie wielokrotnego morderstwa, do jakiego doszło w domu uznanym za nawiedzony. Trzydzieści dwa lata wcześniej Bill Willens popełnił w nim samobójstwo, dwa dni później zaginęła jego córka. Stąd się wzięła legenda. Tym razem ofiarami  [...] (More)
4x07 - Złagodzone wyroki:
Mac i spółka pracują jednocześnie nad dwoma sprawami, rozgrywającymi się w zjawiskowych miejscach, pierwsza w parku Madison Square Park, gdzie mężczyzna został zadźgany nożem, a druga w muzeum Metropolitan Museum of Art, gdzie zastrzelono kobietę. Bardziej zastanawiający jest fakt, że obydwie ofiary coś łączy.
4x08 - Telefoniczny zachwyt:
Modelka Jenna Donovan, zabawia gości pływając w ogromnym kieliszku z martini ustawionym na górze wielkiego billboardu. Nagle zewsząd strzelają iskry. Po opanowaniu sytuacji i uspokojeniu tłumu zgromadzonych, okazuje się, że modelka zginęła na miejscu. Przyczyną śmierci nie było porażenie prądem tylko obrzęk płuc. Policja szuka tropów, nawiązuje kontakt z pracownikami agencji reklamowej i pomysłodawcami  [...] (More)
4x09 - Jedno wesele i pogrzeb:
(No plot available)
4x10 - Coś o bohaterach:
Stella, Danny i Lindsay pracują nad sprawą morderstwa, którego dokonano w metrze. Nagle pociąg rusza z miejsca. Danny'emu udaje się go zatrzymać. Stella oznajmia, że zarówno morderstwo, jak i przejażdżka zostały zaaranżowane przez "rozmówcę nr 333", który prześladuje Maca od miesięcy. Mac przebywa w Chicago, gdzie przeszukuje Tribune Building i próbuje dowiedzieć się, dlaczego prześladowca nr 333 skierował  [...] (More)
4x11 - Dziecięca zabawa:
W nocnym klubie wybucha cygaro, które zabija Essexa Palmera, znanego biznesmena. Detektyw Flack dowiaduje się, że ktoś ukradł Palmerowi portfel, po czym porzucił go przed klubem. Na portfelu znajdują się odciski palców Mario Galantiego, który stracił słuch po eksplozji, w której zginął Essex. Mario przyrzeka, że nikogo nie zabił, jedynie okradł. Na miejscu zbrodni pracuje Sid, która w tchawicy Essexa znajduje  [...] (More)
4x12 - I żyli niedługo i szczęśliwie:
Para młodych ludzi znajduje na terenie "Zimowej Krainy Czarów" zwłoki Fiony Chisolm, potentatki rynku hotelarskiego. Zespół śledczych szybko dowiaduje się, że Fiona nie była lubiana przez pracowników, miała wielu wrogów. Na jej obojczyku policja znajduje częściowo zakrwawiony odcisk. Mac i Danny zostają wezwani na miejsce innego wypadku, w którym zginęła nastolatka. Mac podejrzewa, że ciało musiało się  [...] (More)
4x13 - Wszystko zostaje w rodzinie:
Serial opowiada o losach specjalistów medycyny sądowej posługujących się najnowszymi technologiami i korzystającymi z dowodów znalezionych na miejscach zbrodni w celu rozwiązania zagadkowych przestępstw, dokonywanych w metropolii. Detektyw Mac Taylor to kryminolog, który wierzy, że wszystko ma ze sobą związek, a życie każdego człowieka to historia, którą warto poznać. Jego partnerką jest Stella Bonasera. Mac i Stella  [...] (More)
4x14 - Zabawa z zapałkami:
(No plot available)
4x15 - Poszukiwana żywa lub martwa:
(No plot available)
4x16 - Pierwsze drzwi po prawej:
(No plot available)
4x17 - Jak woda na morderstwo:
(No plot available)
4x18 - Wyznania:
(No plot available)
4x19 - Faul osobisty:
(No plot available)
4x20 - Taxi:
Mac wraz z drużyną są przekonani, że udało im się złapać zabójcę z taksówki, mają jednak problem, ponieważ człowiek, którego uznali za mordercę, zostaje znaleziony martwy. Mac musi znaleźć sposób, aby pilnować spokoju na ulicach Nowego Jorku i jednocześnie dopaść wymykającego się policji mordercę.
4x21 - Zakładnik:
Bandyta bierze zakładników w trakcie nieudanego napadu na bank. Ma jedno żądanie. Chce, aby na miejscu pojawił się zespół kryminologów i udowodnił, że to nie on jest zabójcą menadżera banku, którego ciało leży w skarbcu. Tymczasem na zewnątrz grupa pracuje nad próbkami, które w banku znalazł Mac, aby powstrzymać brygadę antyterrorystyczną przed doprowadzeniem do tragedii.
Choose Season: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | All Seasons
General Info:
Click on the episode names to get more information about them.
 
[ Submit Episode ]
 
Guide available in: english finnish french german italian polish